Cech mobility

Stropní zvedací a asistenční systém ROOMER

Stropní zvedací a asistenční systém ROOMER

Tato zvláštní pomůcka přináší komplexní řešení asistované pomoci při základních manipulacích, transportu, vykonávání denní hygieny a jiných běžných aktivitách imobilních osob v jejich domácím prostředí.
Stropní zvedací a asistenční systém Roomer usnadní manipulace s hendikepovanou osobou na lůžku, vozíku, žíněnce… Umožní jí transport v rámci místnosti nebo celého bytu. Ve speciálních vacích pak může provádět úkony běžné denní potřeby na toaletě a v koupelně, trávit čas se svými blízkými nebo dokonce aktivně rehabilitovat ve speciálním závěsu pro nácvik chůze.
Roomer vyniká nad ostatními kolejnicovými systémy řadou jedinečných vlastností a funkcí. Jako jediný nabízí např. transport mezi místnostmi bez nutnosti jakéhokoliv bourání nebo stavebních úprav. Původní dveře a zárubně jsou zachovány, montáž kolejnic je rychlá a nevzniká při ní v bytě nepořádek! Kolejnicový systém lze nainstalovat téměř do jakéhokoliv druhu budovy.

Přechod mezi místnostmi je řešen pomocí dvou současně navíjených popruhů zvedací jednotky Roomer™ 5200, ovládaných jedním tlačítkem. Všechny zvedací jednotky systému Roomer jsou vybaveny mnoha funkcemi pro rychlý a bezpečný provoz, pohodlný transport imobilních osob, jednoduchou obsluhu a celkový komfort.
Tříbodové zavěšení pacientského závěsu na zvedací jednotku, v kombinaci se širokou škálou pacientských závěsů, dává uživatelům výjimečný komfort, stabilitu, pohodlí a bezpečnost při všech úkonech.
Roomer je ve smyslu Zákona 329/2011 Sb. zvláštní pomůckou, na kterou postiženému občanovi přispívá Úřad práce ČR částkou až 350 tis. Kč. Těžce postižený občan má nárok na příspěvek ve výši 90 % ceny pomůcky. V případě složité ekonomické situace žadatele může úřad jeho doplatek 10 % snížit. Díky tomu se Roomer stává pomůckou dostupnou pro všechny osoby s těžkou vadou nosného nebo pohybového ústrojí.
Před podáním žádosti je nutné navrhnout řešení odstranění bariéry, neváhejte nás kontaktovat. Přijedeme Vám zaměřit byt a vypracujeme pro Vás návrh řešení.